Öncelikle şuna değinmek istiyorum, stres temelde olumsuz bir şey değildir, hatta başarıların elde edilebilmesi için insan bedeninin bir miktar gerginliğe ihtiyacı bile vardır. Böyle hallere "pozitif stres" adı verilir (kısa vadeli / bir kereye mahsus). Ancak bizler, yeni enerji depolamak, dengeli ve randımanlı olmak için son derece gerekli olan ve bir zamanlar kendiliğinden gerçekleşen gerilme - gevşeme ritmimizi kaybettik
Stresin nedenleri?
Maddi, manevi kayıplar, aile yada yakın çevrede bir ölüm, işini kaybetmek, hastalanmak, ameliyat olmak gibi üzücü olaylar yanında sevindirici olaylarda stres nedeni olabilir Mesela evlenmek, hayalindeki eve taşınmak, okul bitirmek, işinde terfi etmek, emekli olmak gibi. Bunun yanında koşuşturma, zamanında yetişmesi gereken işler, iş ve özel hattaki beklentiler, çok düşünce hatta tam tersi çok zaman ve hiç bir şey yapmama, boş durmak bile bir neden haline gelebilir…
streste olduğumuzu nasıl anlarız?
Aslında her insan kendinle ilgili bazı şeylerin yolunda gitmediğini içgüdüsel olarak bilir. Genelde ilk dönem heyecan, tedirginlik, telaş varolur. Stresin devamı beraberinde bunalım, daralma, isteksizlik, yaşamdan zevk alamamak, yorgunluk, ağrılar, uyku bozuklukları, hatta korkular getirir. Unutmamak gerek birçok hastalığın kaynağı strestir. Mesela mide-bağırsak rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, çarpıntı, kalp krizi, felç, bağışıklık sisteminde zayıflama ve böylelikle hastalıklara dirençsizlik, deri allerjileri, depresyon v.b…
Stres durumunda vucudumuzda neler oluyor?.
Stres yaratan bir durum karşısında bedenimizde fiziksel ve kimyasal birçok değişiklik oluyor. Bir yandan stres hormonlarında aşırı bir artma olurken (adrenalin artışı gibi) bir yandan da kaslarımız geriliyor. Bedenimizdeki bu hormonal ve kassal değişikliklerin etkisiyle, soluğumuz hızlanıyor, kalbimiz hızlı çarpıyor, sindirim sistemimiz çalışmasını yavaşlatıyor; beynin salgıladığı kimyasallar olan seratonin, noradrenalin ve dopamin azalıyor. Uykumuzu veren seratonin, enerjimizi sağlayan noradrenalin, yaşam sevincini veren dopamin ve dopaminle birlikte, "doğal morfin" diye adlandırılan endorfin salgısında da azalma olunca, bedenimiz hastalıklara, acılara davetiye çıkarırken, yaşam sevincimizi ve enerjimizi de kaybediyoruz.
Gevseme durumunda neler oluyor?
Bu kimyasallar içinde bizi yakından ilgilendiren endorfindir. Endorfinin özelliği mutluluk duygusu vermesi ve ağrılara duyarlılığı azaltmasıdır Gevşemek, olumlu olay ve durumlar imgelemek, gülmek, hoş duygular yaşamak, endorfin salgılanmasına neden oluyor. Öte yandan, spor yaparken, bedenimizin bir yerinde ağrı olduğunda, hamilelikte, aşırı ısıya maruz kalındığında, kaygı yaşandığında da yine endorfin, bu durumlara bedenin katlanmasını sağlamak için, denge unsuru olarak salgılanmaktadır.
Sağlıksız stresle nasıl başa çıkılır?
Sağlıksız stresle başa çıkabilmek, ağrıları hafifletmek ve rahatsızlıkları ortadan kaldırmak için, gevseme tekniklerini kullanarak, bilinçli olarak endorfin salgılayabiliyoruz. Bedenimizde bilinçli endorfin salgılanmasını,
1) gevşeme çalışması ile
2) olumlu olayları, durumları gözümüzün önünde canlandırdığımız imgeleme çalışması ile elde ediyoruz. Gerek imgeleme, gerek gevseme tekniklerini her yaşta, her insan rahatlıkla öğrenebilir. Gevseme tekniklerinde ‚Progresif kas gevsemesi(PMR)’ imgelemede ise ‚Autogenes Training(AT) telkinle tedavi’ oldukça etkilidir.

Simdi buyrun muaynehaneme ve bu etkili teknikleri ögrenip tedavinizi gerçeklestirin….


Muaynehanemde düzenli olarak hastalıklar ve tedaviler üzerine bilgilendirme toplantıları sunmaktayım

Ayrıca kişisel gelişim seminerleri, komunikasyon/iletişim seminerleri verilmektedir.
Detaylı bilgi için lütfen telefonla arayınız

Düzenli olarak aktuel kurs, seminer ve bilgilendirme  tarihlerini bu sayfadan öğrenebilirsiniz


Gevşeme ve rahatlama tedavisi seans başlangıcı :  06.02.2012 saat 17:00   (PMR)   türkçe
                                                                                         16. 03.2012 saat 18:30   (PMR)                                                                                                                                     30.3.2012   saat 15.30    (PMR)
                                                                                               

Telkinle tedavi                                                                : 10.02 2012 saat 16.00  türkçe 
                                                                                          :  10.02.2012          17.30:00   türkçe ( katılım mümkün)

Gevşeme tedavileri üzerine bilgilendirme             :   Düzenli olarak ayda bir kez  telefonla gün ve saat hakkında bilgi verilir.
                          2012 BILGILENDIRME :                          09.3.2012 saat 19:00  

Yoğun istek üzerine Şubbat  2012 de Hipnoz la kilo verme gurup seansları başlamıştır.       

23.03.2012 Hipnoz CD tanıtım ve bilinçaltı gezileri saat 18.30 da sizleri bekliyorum. Bilinçaltı yolculuğumuz 'ŞELALE'sizi dinlendirecek,tazeleyecek,ferahlatacaktır. Tanıtım amaçlı olduğu için giriş 5 Eurodur. Katılımcı sayısı sınırlı tutulduğu için başvurusu olmayan alınmıyor.  


Katılım için 0163 987 56 34 nolu Telefondan beni arayın.